poniedziałek, 15 lutego 2016

FERIE-ZAKOPANE,GUBAŁÓWKA ,zimowy park rozrywki


 Zakopane – miasto w województwie małopolskim, siedziba powiatu tatrzańskiego. Zakopane jest największym ośrodkiem miejskim w bezpośrednim otoczeniu Tatr, dużym ośrodkiem sportów zimowych, od dawna nazywane nieformalnie zimową stolicą Polski
Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza – skocznia narciarska w Zakopanem nazwana imieniem narciarza Stanisława Marusarza, usytuowana na północnym stoku góry Krokiew w Tatrach Zachodnich.
Kolejkę na górę Żar obsługują wagoniki przeniesione tu ze zmodernizowanej kilka lat temu kolejki na Gubałówkę. Na dół poprowadzono trasę narciarską o długości 1600 m. Stok jest zaliczany do średniotrudnych, łagodniejszy na górze, Kolejka na górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim (16 km od Żywca) jest najmłodszą kolejką linowo-terenową w Polsce. Została oddana do użytku w 2004 roku. Należy do Polskich Kolei Linowych, które zarządzają jeszcze dwiema podobnymi: na Gubałówke i Górę Parkową w Krynicy
wyciag

okolice Zakopanego
 Odnowionym i pomalowanym na żółto (na Gubałówkę jeździły jako srebrnoszare) wagonikiem ciągu 8 minut pokonamy odległość 1,3 km i różnicę poziomów 300 m. Dwa wagoniki o pojemności 110 osób kursują wahadłowo i w ciągu godziny przewożą 1100 osób. Sporo i w cieple. Na dół, tuż przy samej linii kolejki, poprowadzono trasę narciarską o długości 1600 m, sztucznie dośnieżaną i oświetloną. Stok jest zaliczany do średniotrudnych, łagodniejszy jest na górze, bardziej wymagający na dole.bardziej wymagający na dole.

 wyjazd na Gubałowkę

panorama Zakopanego
KrupówkiZimowy Park RozrywkiINFORMACJE TEKSTOWE POCHODZĄ Z (NETU)

16 komentarzy:

 1. Piękne, zimowe widoki i wspaniała panorama na góry, do tego relacja na sportowo, chciałabym tam teraz być. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie widze problemu jest prawdziwa zima tak zajęcia na śniegu do wyboru serdecznie pozdrawiam (c)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudne są te widoki. cheer
  Pozdrawiam:)*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi zapraszam na gorącą kawusię (c)pozdrawiam

   Usuń
 4. Cudne zdjęcia, uwielbiam Zakopane, ale już czekam z utęsknieniem na wiosnę.
  Pozdrawiam, Wando, dobrego czasu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło i serdecznie zapraszam do Zakopanego ale jeszcze luty o wiośnie zawsze i z tęsknotą marzymy a może jednak? buziole i pozdrawiam (k)
   (k) (k)

   Usuń
 5. Właśnie Wandziu zaczęły się moje zimowe ferie i właśnie wróciliśmy z weekendu w Zakopanem. Tak jak ty polecam - było cudownie!!! Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Beatko witam u nas jest brzydka pogoda mży szaro ,ponuro napawałam się zdjęciami z zeszłego roku bo byliśmy w Zakopanym i również było pięknie mrozik 10stopni śniegu ,,fura''piękne wsomnienia serdecznie pozdrawiam czestuje goracą kawusią (c)

  OdpowiedzUsuń
 7. mam sentyment do Zakopanego, może dlatego, że wyjechałam tam m.in. w podróż poślubną:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam nową czytelniczkę Zakopane to stolica polskich Tatr to cudowne góry jak i zimą oraz latem zapachniało sentymentem miło mi za odwiedziny pozdrawiam (f)

   Usuń
 8. Lubię Zakopane, tylko jedna rzecz troszeczkę mi przeszkadza. Tłumy.
  No ale cóż poradzić. Oni wszyscy też kochają Zakopane:)
  Serdeczności:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tygodniu na pewno nie ma tłumów zapraszam a panorama Tatr -Zakopane wspaniale serdecznie pozdrawiam (c)

   Usuń
 9. Góry najpiękniejsze nawet zimą. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamy piękne góry uroku jednak dostarcza śnieg piękna pokrywa puchowa serdecznie pozdrawiam (c)

   Usuń
 10. Wandziu, bardzo dziękuję za ten post i zdjęcia.
  Takiej zimy jestem spragniona.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też Lusiu u nas brzydka pogoda dałam zeszłoroczne zdjęcia zimy raczej nie lubimy może prędzej zawita upragniona wiosna serdecznie pozdrawiam

   Usuń

GALERIA ZAPRASZAM

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...