sobota, 30 kwietnia 2016

SPOTKANIE PO LATACH miło i serdecznie


SPOTKANIE KLASOWE
30.04.2016roku spotkaliśmy się na Spotkaniu Klasowym nie była to okrągła rocznica bo 44lat po ukończonej ZSH.Było to nasze trzecie SPOTKANIE KLASOWE ;2009,2013 i 2016r .
Sukcesem  tej niezmiernie pięknej uroczystości był fakt 40 procent byłych już uczniów klasy, którzy wyrazili wolę spotkania po latach. Wobec powyższego wielkie słowa uznania i szacunku należą się koleżance STASI  za spryt i zmysł organizacyjny. STASIU – dziękujemy. Warto przy tej okazji wspomnieć, że klasa nasza podjęła już trzecią z kolei organizację zorganizowania spotkania.  Odeszli już od nas Jadzia Ratajczyk i Ewa Zdarzil minutą ciszy uczciliśmy ich pamięć!
Naszemu spotkaniu towarzyszyła niezwykła atmosfera, radość i serdeczność, a przede wszystkim ciekawość zmian, które zapewne dokonały się w ostatnim dziesięcioleciu w życiu koleżanek i kolegów ze wspólnej ławy. Chwilami odnosiło się wrażenie, że uczestniczymy w długiej szkolnej lekcji, bowiem pytaniom i odpowiedziom nie było końca. Natomiast fala uśmiechu zalewała zebranych w momencie przywoływania wspomnień i zdarzeń z życia klasy. Tej radości towarzyszyły oczywiście pyszne przekąski serwowane przez restaurację.
Czas wspomnień nie był pozbawiony emocji i wzruszeń minął tak szybko jak owe 3lata wspólnej nauki i tak samo szybko jak 44 lat od egzaminu teoretycznego i praktycznego.
Minione spotkanie jest okazją do złożenia wszystkim jego uczestnikom życzenia zdrowia i radości z każdej chwili w życiu oraz siły i chęci do kolejnego   spotkania.
Tej niepowtarzalnej atmosfery nie udałoby się osiągnąć, gdyby nie obecność niżej wymienionych  zadowolonych koleżanek;

STANISŁAWA WALICA(STANIEK)
ANNA ŁYŻBICKA(GŁĄBEK)
HALINA SOCHOLIK
WIESŁAWA MIECH(SPRATE
IRENA DAWID (MIECIEL)
ANNA SKROBIŚ (JANOTA)
WANDA NOGŁY(GASZCZYK)
30.04.2016 ROK.
SPOTKANIE  KWIECIEŃ 2013ROK.
SPOTKANIE KWIECIEŃ 2009ROK.

22 komentarze:

 1. Wzruszające zdjęcia, pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Milo mi za wizytę pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja licealna klasa już od dawna się spotyka w różnych miejscowościach na Dolnym śląsku.
  Jakoś nie mam ochoty na takie spotkania, bo wolę pamiętać moich kolegów i koleżanki z tego czasu, gdy wszyscy mieliśmy po 18 lat.
  Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Anno!Bardzo mi miło za wizytę ale jakoś Cię nie rozumiem,uważam że takie spotkania dają bardzo dużo ciepla i starej przyjaźni, dużo wspomnień i na wesoło i luzie powspominać szkolne lata bo to są najpiękniejsze chwile spedzone w szkole nie neguję Twojego poglądu na ten temat ale dziękuję za szczerość co uważam za podstawową cechę osobowości.To miłe kiedy byłyśmy młode i piękne ale życie toczy sie dalej i się starzejemy a umieć się starzeć - to też sztuka codziennego życia zapraszam na kawusię (c) serdecznie i majowo pozdrawiam

   Usuń
 4. Przemiłe spotkanie....:-)
  cheer

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak Jolu cudowne i miłe spotkanie i nasza,, Siódemka Przyjaciół''fajna sprawa serdecznie pozdrawiam cheer

   Usuń
 5. Jakże to miłe chwile, tak bardzo bym chciała się spotkać z moimi kolegami z technikum ale nikt nie organizuje takich spotkań ;( a wielka szkoda! Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę wspaniałej majówki!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Moniko!Naprawdę to cudowne chwile dosłownie tyle opowiadań ,przeżyć wspomnień jeszcze będziemy mieli spotkanie po szkole podstawowej i jeszcze będą z nami nauczyciele to dopiero frajda wszystko na luzie wesoło i towarzysko polecam .Dziękuje za odwiedziny i właśnie wybieram się dziś na majówkę ,będzie grill jest cudownie słonecznie a w sercu maj pozdrawiam bardzo serdecznie (k)

   Usuń
 6. Gratuluję Wando pięknego spotkania...Osobiście mam bardzo przykre przeżycia związane ze spotkaniem klasowym (szkoła podstawowa)Po naszym spotkaniu, które wydawało się udane jeden z naszych kolegów popełnił samobójstwo,uznając, że w porównaniu do innych jemu się w życiu nie udało. Bardzo to przeżyłam...i na zawsze straciłam ochotę do takich spotkań...ale jak widać mogą one być wspaniałe i na nowo odbudowywać relacje.Cieszmy się życiem i nie porównujmy z innymi.

  Nie czekaj

  Wciąż czekając na szczęście
  gubisz życia sens
  a przecież je masz
  na ręki wyciągnięcie
  wystarczy tylko chcieć
  dostrzec
  jak obok ciebie jest pięknie
  cudowny wokół świat
  widzieć w drugim człowieku
  że to twa siostra
  brat
  nie musisz szukać daleko
  lotu na Marsa nie czekaj
  posłuchaj serca
  ono już dzisiaj wie
  że masz naprawdę szczęście
  posiadasz to
  co najważniejsze
  ŻYCIE - największy skarb

  /Bogumiła Dmochowska/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam bardzo serdecznie!Powiem może tak każdy ma wybór jeśli chodzi o( mój post ze spotkań klasowych)to jest osobisty wybór czy mam wolę chęci przybyć na spotkanie niczego nikomu się nie narzuca chcę-przychodzę;nie chcę- nie przychodzę. Przykro mi z powodu dla którego doświadczyłaś po spotkaniu klasowym ale musiał byc bardzo zdeterminowany jak posunął się to tak okrutnego czynu.Wiersz jest bardzo wymowny i piękny a tytuł wiersza Nie czekaj - spotykajmy się i dużo rozmawiajmy gorąco i słonecznie pozdrawiam :)

   Usuń
 7. Wandziu,jak miło poczytać ,że jeszcze są takie spotkania::)))Ja ze swojej klasy rozpoznałam na FB dwie osoby..Reszta się rozeszła po świecie i kraju..Zmiana nazwiska..itd..Tez bym chciała spotkać po tylu latach swoja kl.Fotki fajne i z tego co widzę mało dziewczyny się zmieniły::)))czy Twoja osoba jest na tych fotkach? pytam z ciekawości ,bo nigdy Ciebie nie widziałam::)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Danusiu!Będę powtarzać jak papuga warto się spotkać przy ciastku kawie i dobrym winku cheer ile jest radochy opowieściom ,wspomnieniom nie ma końca czas szybko mija i naraz jest już późna godzina a tematy ciągle niewyczerpane .Jak zakładałam na NK.konto ze szkoły zawodowej ZSH to poszukałam wspólnych zdjęć (na odwrocie były podpisy koleżanek i jednego kolegi -rodzynka)i zadziałało -trochę to trwało.Nie wszyscy posiadali laptopa ,czy komputer (ja udzielałam się na komputerze syna i uczyłam się prostych czynności -jestem samoukiem i teraz mam okazję pobyć na laptopie bo nie pracuję zawodowo -emerytka).Zapraszałam koleżanki na Nk. często też spotykam osobiście ,za granica też mam koleżankę ale nie uczestniczy w spotkaniach -komentarze zawsze są i czuć tę Jej tęsknotę za nami.Danusiu jestem na każdym zdjęciu(na pierwszym) w białej garsonce. Serdecznie dziękuje za odwiedziny może kiedyś dojdzie do tak wspaniałych spotkań czego Ci życzę częstuję kawusią (c)

   Usuń
 8. Wspaniałe spotkanie po latach!!!
  Często zapominamy o swoich kolegach i koleżankach, bo życie przytłacza nas osobistymi sprawami. Jednak lat spędzonych razem nie da się wymazać z pamięci - warto pielęgnować fajne znajomości i przychodzić na takie spotkania chociażby, żeby powspominać jak to było dawniej... Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wspaniałe spotkanie po latach -powtórzę za Tobą ,wiadomo każdy ma swoje już ustatkowane życie obecnie jesteśmy wszystkie na emeryturze czasami warto się spotkać i powspominać wspaniałe szkolne lata i uważam że to nie jest czas stracony ale daje dużo radości Beatko jak jeszcze na spotkanie przychodzą nauczyciele (a tak będzie na spotkaniu ze szkoły podstawowej to trzeba widzieć twarze i zadowolenie że są doceniani za włożony trud edukacji)atmosfera niesamowita pozdrawiam wiosennie buziaki (k) (f)

   Usuń
 9. Wzruszające są takie spotkania. Na pewno było niezwykłe.
  Pozdrawiam Cię baaardzo ciepło w ten trochę chłodny maj.

  :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam -najwięcej wzruszeń jest kochana jak trzeba już iść do domu pożegnań nie da się opisać trwają i trwają i jeszcze tyle trzeba, jeszcze czasu bo temat niewyczerpany tak wszystko chce się powspominać jest po prostu cudownie bardzo serdecznie pozdrawiam miłego weekendu :)

   Usuń
 10. Piękne spotkanie. Tyle wspomnień i uśmiechu. Bardzo są potrzebne takie chwile. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło i bardzo serdecznie niesamowite serdecznie pozdrawiam

   Usuń
 11. Fajnie że przyjaźnie trwają tak długo, że pamiętamy o sobie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjaźń jest bardzo ważna i wspólne radości i troski pozdrawiam

   Usuń
 12. Fajne są takie spotkania 😀😀😀

  OdpowiedzUsuń
 13. niezapomniane chwile pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń

GALERIA ZAPRASZAM

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...