wtorek, 26 stycznia 2016

BUDZISTOWO i LICHEŃ STARY -powtót do domu

  Budzistowo – wieś w północno-zachodniej Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kołobrzeskim, w gminie Kołobrzeg, nad rzeką Parsętą, 4 km od jej ujścia do morza. 
 Bazylika Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski – obecnie największy kościół w Polsce, znajdujący się w województwie wielkopolskim w miejscowości Licheń Stary niedaleko Konina.W drodze powrotnej z sanatorium obejrzeliśmy Bazylikę w Licheniu to co uchwycił aparat przekazuję; 

16 komentarzy:

 1. Bazylika w Licheniu jest ogromna.
  Nie lubię współczesnych kościołów,są pozbawione duszy.
  Monumenty nie mające duszy. Tego czegoś co mają stare kościoły.
  Pozdrawiam:)*

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się za odwiedziny i komentarz nie wszystko złoto co się świeci musi być piękne każdy ma prawo do swojego zdania i osądu danej rzeczy.My jechaliśmy do domu i bylismy ciekawi więc przystaneliśmy zobaczyć na wlasne oczy serdecznie pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystko z rozmachem, ale może tak potrzeba. Ja cenię skromność, zatem wybieram pierwszy kościół. Ale wszystko jak zawsze pięknie pokazane. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja chciałam zobaczyć jak wyglada rzeczywistość i faktycznie złoto kipi jak na chwałe Bożą ok ale obecnie ze smutkiem stwierdzam że ludzi coraz mniej w kościołach ,w Budzistowie kościółek był zamknięty nie wiem jak wygląda wewnątrz serdecznie pozdrawiam :-)

   Usuń
 4. Bardzo chciałabym zobaczyć Bazylikę w Licheniu. Każde miejsce ma swój niepowtarzalny urok - zarówno skromne kościółki, jak też duże bazyliki. Dziękuję za piękne zdjęcia, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam ! Bazylika jest ogromna i bardzo bogata wokół GOLGOTA,STACJE DROGI KRZYŻOWEJ dużo przestrzeni serdecznie pozdrawiam :-)

   Usuń
 5. Kilka lat temu byłam z wycieczką w tym magicznym,cudownym miejscu.Widziałam Bazylikę wszystko piękne.Teraz oglądam Twoje zdjęcia i widzę że otoczenie bardzo wypiękniało wokół bazyliki.Pozostały mi wspomnienia i zdjęcia,pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam na moim blogu milo mi za pozytywny komentarz sa zmiany na lepsze zadbane miejsce serdeczności pozdrawiam :-)

   Usuń
 6. Byłem w Budzistowie - bardzo ładna wieś. A Licheń? Jakie sanktuarium! Olbrzymie! Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Budzistowie zajechaliśmy zwiedzając okolice Kołobrzegu z przewodnikiem kościólek był zamknięty tez zdjecia tylko z zewnątrz,Bazylika w Licheniu Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski jest ogromna ,bogata i piękna serdecznie pozdrawiam :)

   Usuń
 7. Byłam w Licheniu. Powiem Ci szczerze, że nie zachwyciła mnie tamtejsza bazylika a przecież uwielbiam odwiedzać świątynie. Ta przypomina mi świątynię faraonów w Luksorze. Natomiast jestem zauroczona starym kościółkiem w Licheniu.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Witaj LUSIU!ten stary kosciólek jest pod wezwaniem św.Doroty zgadzam się w Bazylice jest przepych i bogactwo serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękny kawałek historii :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Miło mi za odwiedziny pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Byłam w Licheniu i bardzo podobała mi się świątynia. Przepych jest ponad wiarę - nie pomyliłam się, tak chciałam napisać..ponad wiarę. W małym kościółku odczuwam bliskość Boga. Tutaj nie bardzo. Nadmiar wszystkiego po prostu rozprasza. Ale uczciwie trzeba powiedzieć, że wszystko jest tam przepiękne. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja chcialam zobaczyć jak wygląda- no bogactwo jest ale mysle jak na chwałe Boga to tak.Bazylika z zewnątrz jak wewnątrz jest ogromna serdecznie pozdrawiam

   Usuń

GALERIA ZAPRASZAM

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...